Gönderildi
Sepete Eklendi

Dr. Hakan Özkul & Fitoterapi Hakkında Merak Edilenler

Fitoterapi Nedir?

"Fitoterapi kelime olarak bitkilerle tedavi demektir ve bu tedavi metodu hem dünya sağlık örgütünün hem de sağlık bakanlığının onayladığı bir tedavi şeklidir. 27 Ekim 2014 yılında sağlık bakanlığının yayınladığı yönetmeklikle beraber fitoterapi geleneksel ve tamamlayıcı bir tıbbi tedavi yöntemi olarak tanımlanmıştır. Aynı yönetmelikte fitoterapiyi sadece sağlık bakanlığının fitoterapi sertifika eğitimini almış doktorlar tarafından yapılabilceğini belirtmektedir. Yani fitoterapiyi, bitkilerle tedaviyi sadece doktorlar yapabilir. Binlerce yıllık tarihe baktığımızda insanlar bitkilerle kendilerini tedavi etmişlerdir. Mısır'da milattan önceki dönemde Sümerlerde, Akadlarda hep bitkisel tedaviler vardı. İbn-i Sina'nın da "El Kanun fi't tıb" eserinde de yine bitkisel tedavi yöntemleri anlatılmaktadır. Günümüzde de modern tıbbın bir parçası olarak kabul edilen fitoterapi, hem uzak doğuda hem de avrupada çok yaygın bir şekilde uygulanmaktadır. Japaonya'da doktorlar reçelerinin yüzde sekseninde tıbbi bitkileri de yazmaktadırlar. Almanya'da da oran aşağı yukarı yüzde yetmişbeş civarındadır. Ama şunun çok iyi bilinmesi lazım. Fitoterapi, rastgele bir bitki ile yapılmaz. Kalitesi, etkinliği, güvenirliği ve standardı uluslararası farmakopelerde yani kayıtlı eserlerde belirtilmiş güvenli bitkilerle yapılır. Yani aktardan bitki almak suretiyle kendini tedavi etmeye kalkmak fitoterapi değildir. Fitoterapi doğru uygulandığı zaman kanser hastalığıdan kısırlık hastalığına kadar pek çok kronik hastalıkta bizlere yardımcı olmakta ve hastalıkların tedavisinde önemli bir etken olarak var olmaktadır." Dr. Hakan Özkul / Fitoterapist

Dr. Hakan Özkul Kimdir?

Dr. Hakan Özkul 1967 yılında Ankara’da doğdu. İzmit Lisesi’nden mezun oldu. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi mezun olarak Tıp Doktoru unvanını kazandı. O günden itibaren tüm hastalarının bütüncül sağlığına hizmet vermeye devam etmektedir... devamı

Hangi hastalıklar için çalışmalarınız var?

Kanser, diyabet, kalp/damar, kısırlık, eklem sağlığı, prostat, romatizma, hemoroid, varis, fıtık gibi aklınıza gelebilecek bir çok hastalık için fitoterapi desteği alabilirsiniz.

Fitoterapi desteği alırken, mevcut tedavimi bırakmalı mıyım?

Hayır, mevcut tedavinizi aksatmadan fitoterapi desteği alabilirsiniz.

Fitoterapi Desteği Almak İçin Kliniğinize Gelemek Zorunda Mıyım?

Bu durum tercihinize göre değişmektedir, dilerseniz randevu oluşturup kliniğimizi ziyaret ederseniz, dilerseniz de online destek de sağlayabiliriz. Şehir dışındaysanız veya kliniğimize gelemek için fırsat bulamıyorsanız elinizdeki tahlil ve tetkik sonuçlarını bize ileterek destek alabilirsiniz.

Nasıl Randevu Oluşturabilirim?

Randeu oluşturmak için randevu formumuzu doldurabilir, ya da 0212 564 92 92 - 0533 712 80 52 numaralı hattalarımızdan bizi arayabilirsiniz.

Online Görüntülü Randevu Oluşturabilir Miyim?

Evet, İstanbul dışında olan veya kliniğimize gelme fırsatı bulamayan danışanlarımız Dr. Hakan Özkul ile görüntülü görüşme sağlayabilirler.

BİZİ TAKİP ET